W naszej gminie tegoroczne uroczystości 3 - majowe będą jednocześnie Gminnymi Obchodami Jubileuszu Chrztu Polski.
Rozpoczną się o godz. 9:30 zbiórką orkiestry, pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych, strażaków wszystkich jednostek i młodzieży szkolnej przy remizie OSP w Chmielku.
Następnie uczestnicy obchodów przemaszerują do kościoła parafialnego w Chmielku, gdzie odprawiona zostanie o godz.10: 20 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i druhów strażaków w przededniu Ich święta.
Wcześniej o godz.10:00 z programem patriotycznym wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka „GROM”w Chmielku.
Po południu natomiast o godz.15:00 już w Łukowej w Gminnym Ośrodku Kultury uroczyście otwarta zostanie wystawa Zabytki Parafii Łukowskiej "starożytnego pochodzenia" przygotowana w związku 1050. Rocznicą Chrztu Polski.
Doskonałym przewodnikiem po tej wystawie, czynnej do końca roku, jest okolicznościowe wydanie "Gońca Łukowej", który jest już do nabycia w sklepach.