Stefan Darda (ur. 1972) – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy grozy. Jego książki trzymają w napięciu, zaskakują, a także charakteryzują się umiejętnym budowaniem nastroju i wiarygodnymi wątkami obyczajowymi. Autor jest laureatem Nagrody Polskiej Literatury Grozy im Stefana Grabińskiego i Nagrody Nautilus. Był wielokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.
Stefan Darda 22 listopada 2024 spotka się już po raz drugi z Czytelnikami Swoich książek i miłośnikami literatury utrzymanej w klimacie prozy Stephena Kinga. Pani Dyrektor GOK i bibliotekarze biblioteki publicznej w Łukowej zapraszają wszystkich dorosłych na to wyjątkowe wydarzenie kulturalne.
Z Łukową łączą pisarza więzy rodzinne. Śp. P. Dyrektor Waleria Okoń to Ciocia Stefana.
- Szczegóły
- Super User
W tym roku Święto Niepodległości w Łukowej miało bardziej podniosły charakter. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej młodemu chłopakowi ur. w 1898 roku w Łukowej, najzdolniejszemu uczniowi Gimnazjum w Jarosławiu, poległemu w obronie Ojczyzny w 1918 roku - Józefowi Dyrce.
Pani dyrektor W. Kubów podsumowała konkursy historyczne organizowane przez GOK z okazji 630. rocznicy lokacji wsi i o losach bohaterskiego obrońcy Lwowa, Józia Dyrki.
Chór "Harmonia" z GOK uświetnił uroczystość swoim pięknym występem, po którym wszyscy wykonawcy złożyli biało - czerwone róże przy tablicy śp. Józia.
Na obchody w Łukowej przybył ze Stoczka Łukowskiego bratanek Józefa Dyrki pan Stanisław Dyrka, który poproszony został o odsłonięcie tablicy stryja.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z uroczystości..
- Szczegóły
- Super User
17. 705,68 zł zebranych zostało w Łukowej podczas XXIII kwesty na cmentarzu parafialnym.
1 i 2 listopada 2024 roku kwestowało 30 społeczników w tym: nauczyciele, pracownicy GOK, urzędnicy, radni gminy, strażacy i żołnierze, właściciele firm. Ulotki z informacjami o działalności Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa rozdawali wolontariusze tj. uczniowie szkół podstawowych z Łukowej i Chmielka.
Każdy z odrestaurowanych zabytkowych nagrobków oznaczony został tabliczką ze zdjęciem pomnika przed remontem.
Na cmentarzu w Łukowej takich pomników jest 65. W sumie w ciągu 22 lat działalności Komitetu wyremontowanych zostało 128 zabytkowych nagrobków na cmentarzach w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Borowcu i Osuchach za ogólną sumę 215 311. 96 zł
Na renowacje czekają pozostałe zabytki naszej nekropolii, także te, które po dwudziestu latach wymagają ponownego odnowienia i zakonserwowania.
Siedziba Komitetu mieści się w GOK w Łukowej 569A, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony : cmentarzelukowej.pl
Wszystkim ofiarodawcom i ludziom życzliwym serdecznie dziękujemy.
Wiesława Kubów
Sekretarz Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa
Z życia do życia – wędrówka po nekropoliach Gminy Łukowskiej
- Szczegóły
- Super User
27 wrzesnia 2024 roku odbyły się przy Domu Pamięci w Osuchach Obchody 85. Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 80. pogrzebu, poległych w Puszczy Solskiej w 1944 roku, żołnierzy AK i BCh -
- Szczegóły
- Super User
Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.