image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

22 czerwca 2024 r. w przeddzień, ogólnopolskich obchodów patriotycznych Bitwy nad Sopotem serdecznie zapraszamy

do udziału w Partyzanckiej Drodze Krzyżowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Osuchach. Rozpocznie się ona o godz. 20.00 na cmentarzu, a zakończy projekcją filmu „Chłopcy z lasu” przy Domu Pamięci. Będzie to przejście krwawym szlakiem bitewnym w nocy, podczas której 80. lat temu toczyły się walki. Wydarzenie połączone zostanie z zapaleniem zniczy na grobach bohaterów i zapoznaniem z losami żołnierskimi w formie dokumentalnej i fabularyzowanej.

Zakończenie planowane jest ok. 22.30.

 

 

Chór „Harmonia” Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej prowadzony mistrzowsko przez Pana Sławomira Kuczka rywalizował z wieloma doskonale śpiewającymi chórami podczas 42. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’Capella Dzieci i Młodzieży, który odbył się w dniach 7-9 czerwca 2024 w Bydgoszczy.

Chórzyści „Harmonii” wywalczyli „Srebrny Kamerton”, czyli drugie miejsce w kategorii: „Dziecięce chóry pozaszkolne do 16 lat". Gratulujemy serdecznie!

Ucieszyła też specjalna nagroda – maskotka ufundowaną przez Dyrektora Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy dla najmłodszego uczestnika Konkursu, którą otrzymała przesympatyczna sześcioletnia chórzystka „Harmonii” - Kaja Korzeń.

Nasi chórzyści podobają się wszędzie. Zachwycają swobodą sceniczną, urodą i wdziękiem. – mówi Sławomir Kuczek, założyciel i dyrygent chóru.

 Zapraszamy do galerii zdjęć..

W niedzielę 2 czerwca, w Obszy, odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo – Pożarnicze dla gmin: Aleksandrów, Józefów, Łukowa, Obsza i Tereszpol. Wzięło w nich udział 21 OSP i dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: z Pisklak i z Józefowa.

Strażacy rywalizowali w konkurencjach: musztra, sztafeta 7 x 50 metrów z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.

Oceniani byli w obrębie swoich gmin

W Gminie Aleksandrów - I miejsce zdobyli druhowie z OSP Aleksandrów I.

W Gminie Józefów - OSP Górniki.

W Gminie Obsza - OSP Babice.

W Gminie Tereszpol –OSP Tereszpol – Zaorenda,

a w Gminie Łukowa – OSP Łukowa.

Łukowscy druhowie mogą poszczycić się najlepszym łącznym czasem spośród wszystkich drużyn. Drugie miejsce przypadło OSP Babice. Mamy więc dwie najlepsze straże pożarne w naszej parafii. Gratulujemy!

Rywalizacja w takich zawodach pozwala na sprawdzenie swoich możliwości w realistycznych scenariuszach pożarniczych, co jest niezwykle cenne w codziennej służbie strażaka. Udział w zawodach sportowo-pożarniczych wymaga intensywnego treningu, co wzmacnia kondycję fizyczną i doskonałej współpracy zespołowej co kształtuje umiejętności ratownicze strażaków. Dodatkowo zawody te budują ducha wspólnoty i solidarności wśród strażaków”- twierdzi jeden z druhów biorących udział w obszańskich zawodach.

Czyli strażak nie sam, zawsze z kolegą, co przynosi doskonałe rezultaty.

Raz jeszcze gratulujemy!

 

19 maja 2024 r. w e wnętrzach gmachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych, będący eliminacjami do udziału w 58. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 10 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2024 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.