image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej tradycyjnie rozesłał do wszystkich zacnych Seniorek 80+ najpiękniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Natomiast wszystkie Panie gminne świętowanie obchodzić będą 12 marca 2023 r. od godz. 14:00 w GOK.

W programie: występy chórzystów i dzieci z koła tanecznego z GOK oraz widowisko komediowe Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury „Klub kawalerów”.

Idę do GOK-u” – mało jest wśród nas osób, które nie wypowiedziały kiedyś tego zdania. Wszyscy niemal przyzwyczailiśmy się – przez te 45 lat, że nasz Gminny Ośrodek Kultury po prostu JEST, funkcjonuje i dobrze się ma. Ale takie chwile jak dzisiaj są po to, żeby się zatrzymać, przejrzeć i docenić coś wspaniałego, co nie jest dane nam raz na zawsze i o co dobrze jest nieustannie dbać.

W encyklopedii dowiemy się , ze celem działalności GOK-u jest upowszechnianie sztuki, kultury, wiedzy oraz rekreacji dla społeczności lokalnej i kultywowanie jej tradycji. Trudno zatem o lepszy życiowy przykład realizacji tej definicji niż miejsce, o którym dziś mówimy.

Każda osoba z naszej gminy, nieważne w jakim wieku, znajdzie tu przestrzeń dla siebie – czy to w organizowanych ogniskach muzycznych, zimowiskach, wydarzeniach okolicznościowych, czy państwowych.

Ale przecież GOK, to nie tylko budynek, tworzą go przed wszystkim dobrzy ludzie, którzy sprawiają, że nie brak motywacji i zapału dl dalszego działania, rozwoju naszych talentów – plastycznych, głosowych, kulinarnych, świeckich i religijnych, że jest o nas głośno nie tylko w powiecie, czy województwie, ale także w całej Polsce.

Pojawienie się w ostatnich latach Łukowskiego Dunajowania na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO to niebywałe wyróżnienie. Zdobycie przez nasze zespoły śpiewacze 6 baszt na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, to również niespotykane osiągnięcie. A osiągnięcia chórów i zespołów pod przewodnictwem Pana Sławomira Kuczka, które mogły mieć miejsce również dzięki wsparciu GOK-u, trudno byłoby nam teraz zliczyć.

Dziś w imieniu wszystkich działających:

Kół Gospodyń wiejskich, Zespołów Śpiewaczych, chórów, stowarzyszeń, organizacji Seniorów, rodziców, dzieci i młodzieży na ręce Pani Dyrektor Wiesławy Kubów, wraz z tym pięknym bukietem, składamy ogromne podziękowania dla niej, ale także wszystkim obecnymi byłym pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej. Dziękujemy za możliwość bycia czynnymi uczestnikami i twórcami życia kulturalnego, dziękujemy za uwagę poświęconą naszym tradycjom, świętom narodowym i ich należytej celebracji, dziękujemy za miejsce do rozwoju talentów naszych dzieci oraz rekreacji dla tych już nieco starszych mieszkańców – naszych Seniorów. Dziękujemy także za dobre serce, którym my także mamy okazję się wykazać przy różnego rodzaju zbiórkach organizowanych przez Stowarzyszenia.

Bez Was kochani nasza społeczność gminna nie byłaby taka sama, choć tak ciężko nam to dostrzec i docenić pośród trudów naszej codzienności.

Dziś za to wszystko z całego serca Dziękujemy – Bogu i Ludziom, jednocześnie mając nadzieję i prosząc o dalszą – dobrą i pomyślną współpracę!

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

45 - lecie GOK w Łukowej
 
Z okazji 45-lecia powstania Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej, 14 lutego 2023 r., wystąpi w łukowskim kościele parafialnym, ze spektaklem słowno - muzyczny Zespół LUMEN z Poznania.
Widowisko "Jeśli mnie kochasz....:" oparte na dzienniku duchowym św. Teresy Wielkiej rozpocznie się o godz 18 i dedykowane będzie twórcom kultury i pracownikom GOK.
O godz 17 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna.
Wiesława Kubów dyr. GOK serdecznie wszystkich zaprasza.

Zimowisko w GOK ( 16 – 20 stycznia 2023)

W pierwszym tygodniu ferii GOK w Łukowej zorganizował dla dzieci klas 0-IV atrakcyjne zajęcia. Dzieci przygotowały upominki dla Babć i Dziadków oraz poznały różne techniki plastyczne. Niezłą zabawę miały na odbywających się codziennie zajęciach hip-hopu. We wtorek łukowscy strażacy zaprezentowali dzieciom instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Pokazali sprzęt, którym się posługują podczas akcji, łącznie z samochodem ratowniczo – gaśniczym. Powiedzieli wiele ważnych rzeczy na temat ratowania życia i mienia ludzkiego. Można było się też „przymierzyć” do strażackiego munduru. W środę dzieci przygotowywały wspólnie z panią z biblioteki sałatkę owocową, którą następnie się poczęstowały. Rozwijały swoją i tak już niebywałą, kreatywność na zajęciach plastycznych. W czwartek uczestnicy Zimowiska miały okazję wykonać własną zakładkę do książki podczas zajęć w bibliotece i …… wypożyczyć książkę do tej zakładki pasującą. Największą atrakcją Zimowiska dla wszystkich dzieci okazała się piątkowa wycieczka do sali zabaw w Józefowie, gdzie można było się bawić, odpoczywać i poczęstować czymś pysznym. Na zakończenie grzeczni uczestnicy Zimowiska obdarowani zostali upominkami ufundowanymi przez GOK.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

GOK w Łukowej w skansenie w Lublinie zorganizował szczodry dzień dla wszystkich twórców ludowych pradawnej tradycji śpiewania kolęd noworocznych życzących i dunajów.

Patronat nad Wojewódzkim Przeglądem Najstarszych Kolęd Życzących i Dunajów objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski  i Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie.

Relacje telewizyjne z III Akcji ,,Lubelszczyzna Dunajuje’’

 

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 10 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2023 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.