GOK w Łukowej organizuje kilka konkursów, do udziału w których zaprasza dzieci i młodzież.

Gminny Konkurs WIEDZY „1050. ROCZNICA CHRZTU POLSKI” dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI z terenu Gminy Łukowa oraz Parafii Łukowa i Chmielek.
Konkurs przebiegał będzie w dwu etapach: etap szkolny - 7 kwietnia 2016 roku, etap gminny – 14 kwietnia 2016 r.

Eliminacje gminne Międzywojewódzkiego KONKURSU WIEDZY O CHRZCIE POLSKI dla uczniów gimnazjum - 14 kwietnia 2016 r. tj. dokładnie 1050 lat po Chrzcie Mieszka I
Rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursów odbędzie się 3 maja 2016 r. o godz. 15:00 w GOK podczas wernisażu wystawy poświęconej barokowym zabytkom sakralnym parafii łukowskiej oraz okolicznościowej wystawy prac plastycznych dzieci z koła plastycznego GOK

21 kwietnia 2016 r. odbędzie się w GOK o godz. 9:00 XVI REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI im. MIECZYSŁAWA ROMANOWSKIEGO dla uczniów gimnazjów i szkół średnich powiatu biłgorajskiego.

Organizatorzy
tj. Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie pragną w ten sposób przybliżyć twórczość i sylwetkę poety powstańca MIECZYSŁAWA ROMANOWSKIEGO,
który poprzez swoją bohaterską śmieć w lasach pomiędzy Łukową i Józefowem na stałe związał się z naszym regionem.

Eliminacje Gminne MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO dla uczniów szkół podstawowych odbędą się one we wtorek 26 kwietnia 2016 r. od godz. 9:00 w sali widowiskowej GOK.