Chór „Harmonia” z Łukowej pod kierownictwem pana Sławomira Kuczka wspomagany przez chórzystów z Józefowa, w dniach 24-25 października 2015 wziął udział w XI Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Varsovia Cantat.
Oprócz najlepszych chórów z Polski w konkursie rywalizowali wybitni śpiewacy z Białorusi, Łotwy, Słowenii, Estonii, Szwajcarii, Węgier, Ukrainy.
Jury składające się ze znakomitych kompozytorów i dyrygentów z Polski, Hiszpanii, Węgier i Austrii przyznało w kategorii D – chóry dziecięce, trzy równorzędne II nagrody dla:
CHÓRU DZIECIĘCEGO Państwowej Szkoły Muzycznej I ST. im. F. CHOPINA w WARSZAWIE,
ESTONIAN GIRLS' CHOIR z TALLINNA z ESTONII oraz dla naszego CHÓRU „HARMONIA”.
Łukowscy młodzi artyści zaprezentowali utwory:
1. Anonim XVII w. – Regina Caeli Jubila
2. Melodia ludowa – Nie chcę Cię, Kasieńko
3. Lorenz Maierhofer – A World of Peace and Harmony
4. Józef Świder – Zajączek na szosie
Oprócz udziału w konkursie koncertowali w kościele pw. Świętego Antoniego Marii Zaccarii przy ulicy Jana III Sobieskiego w Warszawie oraz wzięli udział we Mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Była chwila zadumy przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego oraz dużo radości podczas zwiedzania Wilanowa i wizyty w Muzeum Kopernika.
Druga nagroda na tak prestiżowym festiwalu jest według dyrygenta p. Kuczka największym dla „Harmonii” sukcesem ostatnich lat. Należą się ogromne gratulacje dla chórzystów, prowadzącego i rodziców.
Gminny Ośrodek Kultury partycypował w kosztach wyjazdu.

II nagroda dla „Harmonii” w festiwalu „Varsovia Cantat”