18 stycznia 2015 już po raz drugi zamanifestowaliśmy swoją chrześcijańską wiarę i radość z Bożego Narodzenia.
W tym roku zbiórka była przy kapliczce św. Nepomucena w Łukowej IV. Na wstępie odczytany został przez ks. Tomasza fragment Ewangelii. Po błogosławieństwie przy wtórze marsza ruszyliśmy.
Za gwiazdą podążali na koniach Królowie. Uczestniczyły całe rodziny. Dzieci i młodzież przebrane za aniołków, pasterzy betlejemskich, diabłów szły z nadzieją, że w remizie czeka na nich TORT Urodzinowy. Śpiewy kolędnicze prowadziły zespoły śpiewacze i chóry oraz orkiestra.
Trasa była krótka, więc niebawem pojawiliśmy się w centrum Łukowej, gdzie zebrali się tłumnie mieszkańcy.
Przy wejściu do remizy na przybyłych czekała słodka niespodzianka w postaci ciasteczek swojej roboty. Po tym rozpoczęła się właściwa „uczta duchowa” – JASEŁKA 2015 w wykonaniu aktorów Sceny Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury w reżyserii Alicji Jachiewicz - znakomitej polskiej aktorki teatralnej i filmowej. Dzieci zajadały się Tortem Urodzinowym. Ukryta nagrodą okazała się przepiękna szopka z ceramicznymi figurkami.

Korowód Urodzinowy Bożego Dzieciątka w Łukowej

Impreza bardzo udana. Nie zawiedli mieszkańcy naszej gminy tak licznie włączając się w świętowanie.
GOK w Łukowej już teraz zaprasza Wszystkich na trzeci łukowski przemarsz 6 stycznia 2016 r.

Korowód Urodzinowy Bożego Dzieciątka

Aby Maleństwu się pokłonić przeszliśmy korowodem przez Łukową IV. Zebraliśmy się obok nadrzecznej kapliczki na łukowskim Rakowcu. Wszyscy. Zespoły, chóry, orkiestra, na tę okoliczność przebrane pięknie dzieci i młodzież, radni i włodarze Gminy Łukowa, mieszkańcy wsi. Stawili się także Trzej Królowie: Zbigniew Postrzech (Kacper), Andrzej Skiba (Melchior) i Sylwester Bielak (Baltazar) na dorodnych koniach.
Ze śpiewem kolęd przeszliśmy pod strażacką remizę, w której czekała na nas Święta Rodzina. Dary złożyli Ci, którzy długo Maleństwa szukali – Trzej Królowie, a dzieci i młodzież pokłoniły się Bożemu Dzieciątku z okazji Urodzin i otrzymały urodzinowy podarunek – kawałek tortu. W jednym z kawałków schowana była niespodzianka.
Niespodzianka czekała na nas także na scenie. Amatorska Grupa Teatralna Biłgorajskiego Centrum Kultury przedstawiła „Jasełka 2015” w bardzo profesjonalnej reżyserii Pani Alicji Jachiewicz – znanej wszystkim aktorki, od pewnego czasu mieszkającej w okolicy Biłgoraja. Jasełka uwspółcześnione i trochę na wesoło.
Wśród aktorów mieliśmy także swoich znajomych. P. Marylka Działo prowadząca kiedyś u nas Młodzieżową Grupę Teatralną wcieliła się w Lucyfera. Nie wcieliła się, na tej scenie Ona była Lucyferem.
Rola jednego z Królów przypadła p. Adamowi Kozerze, który prowadził warsztaty teatralne z łukowskimi dziećmi. Król był fantastyczny, rola wspaniała, ale wspomnieć należy, że wszyscy aktorzy byli cudowni w swoich rolach.
I nasz łukowski akcent to Jakub Buczko w roli gwiazdora - narratora. Gratulujemy Kuba. Życzymy dalszych aktorskich sukcesów.
Udało się znaleźć kawałek tortu z niespodzianką. Pięknymi, porcelanowymi figurkami do szopki nagrodziliśmy maleńką Roksanę. Wieść głosi, że przyjechała ona do Łukowej, do Babci i Dzidziusia z Warszawy. Nagrodę wręczyła Pani Alicja Jachiewicz.
Po zwyczajowych podziękowaniach nasze zespoły i chóry udały się do GOK, aby rok swojej artystycznej pracy rozpocząć od podzielenia się opłatkiem, a dobrymi życzeniami składanymi przy tej okazji pomyślność dla owej pracy wyprosić.

Piękne klacze, na których przybyli Królowie były własnością jednego z nich pana Zbigniewa Postrzecha. Dziękujemy bardzo. Za rolę i za koniki.
Niesamowitym światem podczas spektaklu rządził pan Marcin Smutek, nagłośnieniem jasełek pan Tadeusz Kubów. Dziękujemy.
Dziękujemy także druhom OSP Łukowa za użyczenie remizy i czuwanie nad bezpieczeństwem korowodu.