23 listopada 2014 r. Zespół Śpiewaczy z Łukowej I obchodził 30–lecie swojej działalności.
O godzinie 12:00 w kościele parafialnym w Łukowej odprawiona została Msza św. dziękczynna w intencji Zespołu i wszystkich śpiewaków z naszej gminy, którą transmitowało Katolickie Radio Zamość.
Po Mszy św. Panie z „Jedynki” zaśpiewały ułożoną przez siebie pieśń jubileuszową.
Wszyscy członkowie chórów i zespołów zgromadzili się o godzinie 14:00 w świetlicy w Łukowej I na dalszym świętowaniu. Okolicznościowy program artystyczny rozpoczął się od sprawozdania z 30 lat działalności Zespołu, które przedstawiła przewodnicząca p. Maria Groniewska.
Następnie Jubilatki skierowały specjalne podziękowania do:

• prof. Mariana Chyżyńskiego (wojewódzkiego konsultanta ds. śpiewów ludowych),
  • dr Janiny Biegalskiej (głównego specjalisty ds. Muzeów i Twórczości Ludowej w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie),
  • Andrzeja Sara (instruktora ds kultury ludowej WOK w Lublinie),
  • Wójta Gminy Łukowa p. Stanisława Kozyry
  • Wiesławy Kubów – Dyrektora GOK w Łukowej
  • Proboszcza Parafii Łukowa ks. Waldemara Kostrubca,
  • Józefa Grzyba Prezesa Łukowskiej Grupy Producentów Tytoniu
  • Zdzisława Szostaka prezesa BS w Łukowej
  • Mirosława Pecia – właściciela Stacji paliw Petrol w Łukowej

Po wręczeniu podziękowań. Pani Dyrektor GOK poprosiła na scenę zespoły i chóry, które w formie muzycznych upominków gratulowały Paniom z Łukowej I znakomitych osiągnięć.
Do składających najlepsze życzenia dołączyli przybyli z Lublina goście tj. p. Janina Biegalska p. Marian Chyżyński i p. Andrzej Sar .
Uroczystościom towarzyszyła wystawa pucharów, dyplomów, fotografii i informacji prasowych obrazujących działalność zespołu, przygotowana przez pracowników GOK i Biblioteki w Łukowej.
Do tańca przygrywały: nasza niezastąpiona orkiestra dęta i niezawodna kapela „Rzemyki” z Józefowa.
Głównymi organizatorami imprezy były Panie z Zespołu Śpiewaczego z Łukowej I i pracownicy GOK i Biblioteki w Łukowej. Włączyli się miejscowi sponsorzy, zarząd świetlicy, Rodziny Jubilatek oraz inne zespoły i chóry. Wspólnymi siłami udało się zorganizować całkiem dobrą uroczystość.

30 lat jedynki