Przez cały rok rolnicy troszczą się o ziemię by wydała plon stokrotny, za który we wrześniu będą dziękować Bogu. Podziękują za Jego opiekę i wsparcie. Pokłonią się Pani Roztocza – Matce Boskiej Krasnobrodzkiej, bo u stóp Jej obrazu złożą dary.
14 września br. blisko 60 delegacji wieńcowych z różnych miejscowości Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przyniosło do krasnobrodzkiego sanktuarium wieńce dożynkowe i okazałe bochny chleba wypieczone z mąki z tegorocznych.
Centralnym punktem świętowania była Eucharystia, której przewodniczył Ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Podczas homilii wielokrotnie podkreślał, jak cenna jest praca rolników i jak wiele zarówno ona, jak i jej owoce, znaczą dla nas w codziennym życiu. Przestrzegał przed niszczeniem niechcianych, bądź niepotrzebnych darów Boga. Zawsze znajdzie się ktoś potrzebujący, komu możemy je dać.
Podczas święcenia wieńców, duszpasterz diecezji podchodził do każdej o osobna delegacji i chwalił trud włożony w zebranie plonów i wykonanie wieńca.

Dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie

Mieliśmy w Krasnobrodzie swoich przedstawicieli. Parafię Chmielek reprezentował Zespół Śpiewaczy z Pisklak ze swoimi starostami państwem Kingą i Leszkiem Popowiczami. Z Parafii Łukowa pojechał na dożynki chór „Łukowianie”. Starostami byli pani Stanisława Pokarowska i pan Franciszek Iwaniec.
W święcie wzięły udział przedstawicielki zespołów śpiewaczych z Łukowej I, Łukowej II i Łukowej IV, p. Lucyna Paluch z GOK i Wójt Gminy p. Stanisław Kozyra.