2 kwietnia br. o godz. 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej zgromadziła się młodzież szkolna i gimnazjalna wraz z nauczycielami i rodzicami, aby obejrzeć wystawę pokonkursowych prac plastycznych pt. „Czym w niebie zajęty nowy Święty?” oraz pamiątek ze spotkań z Janem Pawłem II: w Toronto, Watykanie, Castel Gandolfo i Zamościu. Pamiątki różne; fotografie, chusty, znaczki, różańce, książki, okolicznościowe oryginalne karty pocztowe, medale. Wszystkie bardzo cenne dla właścicieli. Ze wzruszeniem patrzymy na nie. Są częścią nas, naszej historii, naszego życia, które szczęśliwie przypadło Pontyfikatu Wielkiego Polaka.

Zapracowany Nowy Święty

Otwarcie wystawy nastąpiło po obejrzeniu teledysku o Janie Pawle II, który stał się już hitem internetu, po czym przystąpiliśmy do rozdzielenia nagród. 76 uczestników konkursu nagrodzono dyplomami i upominkami.
Zwycięzcami konkursu organizowanego przez GOK i Parafię Łukowa zostali:
w kategorii I: od lat 5 do klasy III
I miejsce – Gabriela Zawadzińska, klasa I, SP w Chmielku,
II miejsce – Kinga Brodziak, lat 5 Biłgoraj,
–Oliwia Tadra, klasa I, SP w Chmielku,
III miejsce - Zuzanna Słoma, klasa 0, SP w Łukowe,
Kinga Kornik, lat 5, Łukowa,
Milena Grzyb, klasa II, SP w Babicach,
w kategorii II: klasy IV - VI
I miejsce – Malwina Paluch, klasa IV, SP w Łukowej,
– Izabela Grzywna, klasa VI, SP w Babicach,
II miejsce – Katarzyna Głąb, klasa V, SP w Chmielku,
– Amelia Padiasek, klasa IV, SP w Chmielku,
III miejsce – Maja Maj, klasa IV, SP w Łukowej,
w kategorii III: gimnazjum
I miejsce – Aleksandra Lewańska, klasa III.

Wyróżniane zostały prace najmłodszych uczestników konkursu:
Weroniki Zawadzińskiej z Chmielka, lat 4,
Beniamina Kubów z Babic, lat 4.5,
a także
Natalii Koper z gimnazjum,
Oli Kożuszek ze SP w Łukowej.

Komisja Konkursowa postanowiła, że rysunki
Kornelii Bździuch z Łukowej lat 6,
Julii Pietryszak z Łukowej lat 7,
zostaną wydane w formie świątecznych kart pocztowych.

Patrząc na wystawę twierdzimy, że nasz nowy Święty jest bardzo "zapracowany" w niebie; chroni, broni, osłania i strzeże nas wszystkich, a pozostały "wolny" czas wypełniają mu spacery, wspinaczka, spotkania z dziećmi i młodzieżą, nauczanie i modlitwa.
Wręczenie nagród transmitowane przez Katolickie Radio Zamość swoją obecnością zaszczycili; ks. proboszcz Waldemar Kostrubiec, Wójt Gminy Łukowa - Stanisław Kozyra oraz Ksiądz Krystian Bordzań– dyrektor Katolickiego Radia Zamość oraz Niedzieli zamojsko- lubaczowskiej. Fundatorem nagród był GOK w Łukowej oraz wymienieni goście.