image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13
Są pięknym symbolem wiosny. Pojawiają się na Zwiastowanie (25 marzec) lub odrobinę wcześniej. Nie zawiodły w tym roku. Są – głodne, zmarznięte, mokre.
 
Pielgrzymka
 
Śnieg zasypał ich gniazda. Ziemia pokryta grubą warstwą białego puchu i zamarznięta nie pozwala na znalezienie czegokolwiek do zjedzenia. Nie są szczególnie wybredne, zjedzą wszytko, ale niestety między śnieżnymi zaspami nie da się nic znaleźć. Nie zajmują gniazd ponieważ te są zasypane bądź pełno w nich wody. Stoją całymi gromadami za ścianą lasu, bo prawdopodobnie tam im cieplej i czekają. Na wiosnę, słońce i coś do zjedzenia.

W czwartek 4 kwietnia miłośnicy ptaków z Gminy Łukowa postanowili pomóc. Zakupili spore ilości podrobów drobiowych i zawieźli je do miejscowości Dorbozy, gdzie pod lasem zgromadziło się ponad sto bocianów. Pożywienie dostały tez ptaki rozproszone na łąkach pomiędzy Łukową a Borowcem. Zakupy zrobiono dzięki składkom pracowników łukowskich urzędów i instytucji: Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Urzędu Pocztowego, Gminnego Ośrodka Kultury oraz ofiarodawcom prywatnym.
Organizatorami dokarmiania oraz wykonawcami całej akcji byli: Jan Hyz, Adolf Iwaniec, Mirosław Siwik. Ptaki dokarmiali również: Ala, Julka i Michał.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 10 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2023 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.