W ramach Dożynek Gminno – Parafialnych odbył się I Wyścig Kolarski „BIKE Race Dożynki Łukowa 2012”.
Zwyciężyli:

w kategorii: szkoła podstawowa
I miejsce Michał Hyz (2,33 min)
II miejsce - Miłosz Gumiela
III miejsce - Szymon Gumiela

w kategorii: szkoła podstawowa  - dziewczęta
I miejsce - Eliza Muca
II miejsce – Martyna Kryń
III miejsce – Wiktoria Grzyb

w kategorii gimnazjum
I miejsce - Kamil Paczwa (2 minuty)
II miejsce – Mateusz Kościelski
III miejsce – Krzysztof Ciepla

Zwycięzcy I Wyścigu Kolarskiego „BIKE Race Dożynki Łukowa 2012”
Organizatorami I Wyścigu Kolarskim „BIKE Race Dożynki Łukowa 2012”byli Wójt Gminy Łukowa Stanisława Kozyra, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej Wiesława Kubów i Wice mistrz Europy w kolarstwie wyczynowym pan Artur Kozak reprezentujący Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Pszczelarz Kozacki.
Sponsorami bardzo  nagród w tym dwóch rowerów byli: Wójt Gminy Łukowa Stanisława Kozyra, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej Wiesława Kubów, Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Pszczelarz Kozacki, Perła Tanwi – Roztoczańskie Centrum Konferencyjne w Pisklakach, Ośrodek Sportowo – rekreacyjny Mirosława Mielnika z Pisklak, Właściciel Karczmy Roztocze w Obszy pan Henryk Kaproń, Pan Mirosław Ćwik, Pan Jerzy Ciepla, Sklep Enya z Biłgoraja.
Patronat medialny nad wyścigiem objęło Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski, NOWa Gazeta Biłgorajska i biłgorajski portal internetowy biłgoraj. com.pl
Kolarzy poprzedzał samochód policyjny, a zapewnieniem bezpieczeństwa i zabezpieczeniem medycznym zajęli się druhowie strażacy z Łukowej.