Od kilku lat z okazji Święta Kobiet w Łukowej wyróżniane są panie zasłużone dla naszej gminy . Przypomnijmy nazwiska Kobiet Roku
z lat minionych: p. Maria Przytuła, p. Waleria Okoń, p. Bożena Bosak, p. Janina Mazur,Siostry Bernardynki - Rodaczki z Łodzi.

"Kobietami  Roku 2006 Gminy Łukowa" zostały:
1. Eugenia Hajda z Łukowej II
2. Stanisława Kornik z Łukowej I
3. Janina Kowalik - Łukowa III
4. Józefa Kozyra - Łukowa III
5. Janina Mach - Łukowa IV
6. Marianna Mazur - Łukowa I
7. Janina Paluch - Szostaki
8. Apolonia Pikuta - Chmielek
9.Marianna Sokal z Chmielka
10.Józefa Stelmach z Łukowej I

BABOSIADA 2006

GRATULUJEMY!!!

8 marca 2006 o 1800  - bezpośrednio po Mszy św. odprawionej
przez  Księdza Proboszcza w kościele parafialnym,  rozpoczęła się w GOK akademia poświęcona dziewczętom, paniom i babciom.  Udział w niej wzięli:
1.  Emil Kowalik z Muzycznej Placówki Edukacyjnej przy GOK w Łukowej prowadzonej przez p. Jacka Sochockiego.
2. Ognisko Muzyczne  przy GOK pana Edwarda Polskiego reprezentowały  Ala Lachowska i Linda Kubów.
3. Zespoły  Taneczne młodszy  i starszy z GOK pani Zofii Kraczek.
4. Maja Kubów
5. Klasa II gimnazjum przygotowana przez panią Wiesławę Kubów.
6. Klaudia Bednarz i Bartosz Branicki  para mistrzowska  z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zaprezentowała tańce latynoamerykańskie.

Program prowadzili Adam Grzyb i Piotr Makuch z gimnazjum. Występom towarzyszyła wystawa prac młodych mistrzów  z naszej gminy skupionych w kole plastycznym pani Danuty Mazurek. Nagłośnieniem zajmował się pan Tadeusz Kubów. Dziękujemy!
Smakowitym akcentem święta był poczęstunek przygotowany przez laureatki konkursu na Kobietę Roku. Panie upiekły  tradycyjne ciasta drożdżowe:
pani Kornik - korowal weselny,
pani Hajda - ciasto z powidłami,
pani Kowalik - ciasto z rodzynkami,
pani Kozyra - krupiaka na cieście drożdżowym
pani Sokal - makowca
Młodzi mężczyźni z gimnazjum częstowali ciastami zgromadzone na sali panie, które, miło nam to stwierdzić, przybyły licznie na swoje święto.
"Babosiada łukowska" zakończyła się spotkaniem pań z zespołów śpiewaczych przy kawie i ciastku.

Od kilku lat z okazji Święta Kobiet w Łukowej wyróżniane
są  panie zasłużone dla naszej gminy . Przypomnijmy nazwiska Kobiet Roku z lat minionych: p. Maria Przytuła ,p. Waleria Okoń,p. Bożena Bosak,
p. Janina Mazur,Siostry Bernardynki -Rodaczki z Łodzi.

"Kobietami  Roku 2006 Gminy Łukowa" zostały:
1. Eugenia Hajda - Łukowa II
2. Stanisława Kornik - Łukowa I
3. Janina Kowalik - Łukowa III
4. Józefa Kozyra - Łukowa III
5. Janina Mach - Łukowa IV
6. Marianna mazur - Łukowa I
7. Janina Paluch - Szostaki
8. Apolonia Pikuta - Chmielek
9.Marianna Sokal - Chmielek
10.Józefa Stelmach - Łukowa I

Udało nam się porozmawiać chwilę z naszymi laureatkami i  chcemy Państwu zdradzić, że jedna z nich  "gosposiowała" aż na 170 weselach.
Panie opowiadały, że czasami piekły po 20 serników, aby było "na zadziółki" po weselu.
 Miała każda  swoje tajemnice dotyczące sposobu wypieku, metod dekorowania potraw, dodawanych przypraw i tym podobne ważne kulinarne ciekawostki.  Przepisy na dawne ciasta weselne zostana zamieszczone
w najbliższym numerze "Gońca Łukowej"
Dziękujemy wszystkim biorącym czynny udział  w tym święcie.