image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13
Dożynkowa niedziela od rana powitała nas deszczem. Nie dane nam było zatem cieszyć się barwnym, dożynkowym korowodem, ani festynem rodzinnym na stadionie sportowym.
W skupieniu, spokoju, może nawet zadumie  dziękowaliśmy za plony w łukowskim kościele.

 

Dożynki 2010

 

 

 

 

 

 

 

Starostami głównymi tegorocznych dożynek byli mieszkańcy sołectwa Łukowa II - pani Stanisława Hajda i pan Józef Szostak, gospodarzami zaś: Proboszcz Parafii Łukowa ks. Waldemar Kostrubiec, Rektor Kościoła Rektoralnego w Chmielku ks. Marek Tworek oraz Wójt Gminy Łukowa Pan Stanisław Kozyra.
Mszę św. dziękczynną za plony ziemi sprawowali ks. Waldemar Kostrubiec,  ks. Marek Tworek i ks. Mariusz Lasota, a  uświetnili ją swoim śpiewem zespół "Solemis", oraz grą - orkiestra dęta.
Podczas ofiarowania tradycją stała się procesja z darami połączona ze śpiewem dziekczynnym poszczególnych zespołów.
Zespół Śpiewaczy z Łukowej II wraz ze starostami zespołowymi panią Jolantą Turczyniak  i panem Mirosławem Tworzewskim u stóp ołtarza złożył wieniec dożynkowy, chleb i  kwiaty.
Chleb, wieniec i kwiaty ofiarowali mieszkańcy Pisklak. Starostami byli pani Stanisława Tkaczyk i pan Janusz Łysiak.
Starostowie Zespołu Śpiewaczego z Łukowej I: pani Zofia Mazur oraz pan Kazimierz Wróbel w darze złożyli chleb, wieniec i kwiaty.
Członkowie Chóru Kościelnego z Chmielka ze starostami: panią Dorotą Kryń i panem Dariuszem Rorata ofiarowali chleb, wieniec, kosz kwiatów i owoców oraz wino.
Kwiaty, chleb i wieniec przyniosły też panie z Łukowej III, ich starostami byli: pani Aneta Padiasek  i pan Mirosław Kubaj.
Pani Dorota Gałka  i pan Ryszard Grzywa to starostowie reprezentujący Zespół Śpiewaczy Łukowa IV. Ofiarowali wieniec dożynkowy, chleb, wino i owoce.
Chór kościelny „Łukowianie” przyniósł w darze chleb i kwiaty. Starostami  byli pani Stanisława Goch i pan Stanisław Kraczek.
Delegacja wieńcowa z Babic ze swoimi starostami panią Marią Jabłońską i panem Marianem Królem w darze ołtarza złożyła chleb i kwiaty.
Procesje z darami zakończyła młodzież gimnazjalna w strojach ludowych: Kamila Swacha, Jakub Buczko oraz Wojciech Kraczek która przyniesła do ołtarza dary ofiarne.
Po Mszy św., jak to od wielu lat jest w zwyczaju Łukowej,  gospodarze  częstowali słodyczami, starostowie zaś wszelkim pieczywem ofiarowanym przez piekarnię pani Krystyny Grzyb z Łukowej, piekarnię pana Zbigniewa Dzidy z Józefowa oraz  Piekarnię Państwa Kapków z Tarnogrodu. Dziękujemy bardzo.  

Również w deszczu wracaliśmy z kościoła, ale nie był to koniec dożynkowego dnia. Skorzystaliśmy z gościnności Sołectwa Łukowa I i w tamtejszej świetlicy czekały na zainteresowanych muzyczne atrakcje. Zziębniętą  publiczność rozgrzał sympatyczny zespół Maxx Dance, a przede wszystkim tańczące tam śliczne dziewczyny. Było też coś dla zwolenników tańca, czyli zabawa dożynkowa z zespołem Ty & JA.
Czekamy do następnych, miejmy nadzieję, że słonecznych dożynek. 

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 10 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2024 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.