Zimne marcowe popołudnie zgromadziło w kościele w Chmielku najlepszych regionalnych śpiewaków ludowych, a także dużą ilość widzów. Chóry i zespoły śpiewacze oraz solistów z terenu powiatu biłgorajskiego i janowskiego powitał administrator Samodzielnego Ośrodka Duszpasterskiego w Chmielku ksiądz Marek Tworek. W modlitewną zadumę wprowadziły słuchaczy poetyckie fragmenty znanych pieśni pasyjnych recytowane przez Amelkę i Mateusza. Następnie Zespół Śpiewaczy Łukowa I dawną pieśnią łukowską „Rozmyślajmy dziś” rozpoczął przegląd. W dalszej kolejności wystąpili: członkowie Chóru Kościelnego z Chmielka z pieśnią „Ofiara krzyża spełniona”. Znana solistka ludowa z Rudy Solskiej, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród pani Julia Okoń głosem białym śpiewała o Męce Jezusa w pieśni „Ojcze, Boże wszechmogący”. „Balladę o św. Marii Magdalenie” pięknie wykonały panie z Pisklak. Członkowie Chóru „Łukowianie” zaśpiewali nam pieśń „Święta Weroniko”. Później sercami widowni zawładnęły dziewczęta z Koła Teatralnego „Lukus” działającego przy GOK w Łukowej. Mocnymi głosami wyśpiewały starodawną pieśń wielkopostną - „Najświętsza Twarzy Mego Pana” .„Zawitaj Krzyżu Święty” to tytuł pieśni wykonanej perfekcyjnie z zachowaniem wiernym gwary łukowskiej przez Zespół Śpiewaczy Łukowa IV. Znamienici goście przeglądu tj. Chór Kościelny „Oaza” z Tereszpola zaprezentował nam pieśń „Ja do Ciebie Ojcze w niebie”. Natomiast pan Stanisław Fijałkowski z Janowa Lubelskiego przy akompaniamencie Zbigniewa i Krzysztofa Butrynów - lutnistów grających na instrumencie pod nazwą suka biłgorajska zaśpiewał dwie dawne pieśni „ dziadowskie”: „Ballada o Matce Boskiej Gidelskiej”i „Pieśń o królu Sobieskim”. Nasz rodzimy chór „Solemis” zaprezentował pieśń „ Zawisnął cały na krzyżu”. Na zakończenie przeglądu wystąpił gość specjalny - Zespół „Jarzębina” z Kocudzy, który koncertuje po całej Polsce a prowadzony jest przez panią Irena Krawiec. Zespół zaśpiewał trzy pieśni: „Jest wysoka drabina”, „Zbliżam się k' Tobie” i „Dobranoc”.
Pan prof. Marian Chyżyński – wojewódzki konsultant ds. śpiewów ludowych podsumował przegląd chwaląc bardzo inicjatywę tego typu spotkań. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra, który ze Starostą Biłgorajskim panem Stanisławem Schodzińskim wręczyli podziękowania i upominki. Bezpośrednio po przeglądzie odbyła się promocja płyty CD z najstarszymi łukowskimi pieśniami pasyjnymi. Obecny był na przeglądzie Dyrektor Katolickiego Radia Zamość Ksiądz Jacek Rak.

I Międzypowiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnych