Orszak Trzech Króli odbył się w Łukowej już po raz trzeci. Wcześniejsze miały charakter bardziej symboliczny, natomiast tegoroczny był już wpisany na listę 450 orszaków ogólnopolskich.
Fundacja „Orszak Trzech Króli” z Warszawy przekazała Łukowej 600 koron, flagi, publikacje okolicznościowe, naklejki. Całość organizacyjna jednak łukowskiego orszaku była w gestii miejscowego GOK przy współpracy z dwoma parafiami, OSP, szkołami, zespołami śpiewaczymi i orkiestrą.
Orszakowi przewodziła gwiazda, za którą podążali nasi Trzej Królowie: Król Kacper – p. Andrzej Skiba, Król Melchior – p. Sylwester Bielak i p. Zbigniew Postrzech, czyli łukowski Król Baltazar. Pięknie prezentowali się w orszaku uczniowie poszczególnych szkół w różnobarwnych strojach. Konkurs natomiast na „najpiękniejszą i najliczniejszą” reprezentację wygrało zdecydowanie Gimnazjum im. Pawła Adamca z Łukowej. Orszak zakończył się przed budynkiem OSP. Dzieci oddały hołd Świętej Rodzinie przy wtórze śpiewów „Aniołków” z Obszy.
Wolontariusze z gimnazjaliści w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zorganizowali zbiórkę pieniędzy i poprowadzili taniec do Hymnu ŚDM. Zebranych zostało 1250,35 zł. Marcin Styczeń – znakomity wokalista, specjalnym koncertem pięknie zakończył nasze uliczne Jasełka Łukowa 2016. Po koncercie w GOK odbyło się spotkanie opłatkowe grup śpiewaczych i orkiestry. Zapraszamy za rok.

Orszak Trzech Króli w Łukowej, 06.01.2016

 

"Orszak Trzech Króli - Łukowa 2016" z lotu ptaka można już obejrzeć:

 

Goniec łukowski do nabycia w cenie 10 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2024 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.