GOK w Łukowej ufundował dla zwycięzców konkursu o Adamie Chmielowskim wycieczkę na wystawę obrazów artysty i do Sanktiuarium Ecce Homo w Krakowie, gdzie znajduje się grób św. Alberta. Na trasie znalazła się także Igołomia – miejsce urodzenia Chmielowskiego. W wycieczce wzięła udział także młodzież biorąca udział w konkursie z gimnazjum w Łukowej i Obszy - w sumie z opiekunami 30 osób.

Rok 2017 uchwałą Sejmu ogłoszony został Rokiem św. Brata Alberta. W związku z tym Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej zorganizował Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Chmielowskiego – Św. Brata Alberta, który odbył się 20 marca 2017 r. w GOK. Wzięło w nim udział 23 uczniów z 3 szkół z terenu gminy łukowskiej i obszańskiej. Uczestnicy konkursu, jeszcze w marcu będą mieli możliwość nawiedzić grób św. Brata Alberta i obejrzeć wystawę Jego obrazów. Dla zwycięzcy konkursu wyjazd będzie gratisowy.

Konkursowi towarzyszyła wystawa prac dzieci z koła plastycznego działającego przy GOK poświęcona życiu i twórczości Chmielowskiego

Zdjęcia w galerii..