Około 50 km
TRASA:
Moszczanica cerkiew drewniana; Cewków - cerkiew drewniana;
Stary Dzików - cerkiew murowana ( wystrój wnętrza z czasu kręcenia filmu "Katyń");
Ułazów - cerkiew drewniana (tablica poświęcona poległemu w tych okolicach m.in. generała Józefa Kustronia);  Niemstów - cerkiew murowana (obecnie jako kościół);
Nowy Lubliniec - cerkiew murowana ( jest jeszcze cmentarz);
Stary Lubliniec - cerkiew murowana ( obecnie jako kościół ).

Startujemy 24 września o godzinie 10.30.

SYMPOZJUM MUZEALNE Z UDZIAŁEM  ŁUKOWEJ

8 września 2017 roku w Muzeum Zamojskim odbyło się sympozjon muzealne „Wieś lubelska w fotografiach końca XIX – 1 połowy XX wieku”, podczas którego prezentowali najstarsze zdjęcia prelegenci z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Muzeum Regionalnego w Łukowie, Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie, Archiwum Państwowego z Zamościu, Wojewódzkiej Biblioteki w Lublinie, Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, Muzeum w Hrubieszowie, a także z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej. Ponad dziewięćdziesiąt łukowskich zdjęć z lat przedwojennych i 50 – tych XX wieku przedstawiła pani dyrektor Wiesława Kubów uczestnikom sympozjum. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dawne zdjęcia m.in. weselne i włościan łukowskich w strojach regionalnych oraz najstarsze fotografie związane z uprawą tytoniu. GOK w Łukowej reprezentował cały powiat biłgorajski.