Żołnierze – Żołnierzom.

9 września br. Dom Pamięci oraz cmentarz partyzancki w Osuchach odwiedzili turystycznie pułkownicy Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwo Komponentu Powietrznego w Warszawie.

U stóp pomnika na osuchowskim cmentarzu złożyli wieniec z układem szachownicy z kwiatów i napisem na szarfie ŻOŁNIERZE ŻOŁNIERZOM. Zwiedzili również Dom Pamięci.

„Śladami Pamięci”

Przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP i Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wejherowa – uczestnicy podróży historycznej „Śladami Pamięci i Ocalić od Zapomnienia” odwiedzili Osuchy w sobotę 11 września. Złożyli hołd poległym na osuchowskim cmentarzu, zapalili znicze, zwiedzili Dom Pamięci i wystawę obok cmentarza.

„Wyrazy uznania za piękne upamiętnienie uczestników bitwy pod Osuchami i działalności Partyzantów …. i opiekę nad największym cmentarzem partyzantów polskich” – czytamy we wpisie do kroniki.

Zapraszamy do galerii zdjęć..