Zimowisko 2016

Od 22 lutego w GOK odbywały się zajęcia dla dzieci szkół podstawowych w ramach Zimowiska 2016. Jak zwykle pełne były atrakcji i niezwykłych spotkań.
W poniedziałek uczestnicy Zimowiska mieli okazję zapoznać się ze sportowym rodzajem tańca – breakdance. We wtorek 23 lutego usłyszeli od pani funkcjonariusz Agnieszki, o pracy straży granicznej w Dołhobyczowie. Kolejnym gościem Zimowiska byli pracownicy Parków Krajobrazowych, którzy w środę pokazali specjalną prezentację multimedialną poświęconą Puszczy Solskiej i jej mieszkańcom. Dodatkowo dzieci miały zajęcia z ks. Grzegorzem Korgulem i paniami bibliotekarkami. W piątek, tradycyjnie była wycieczka do kina w Biłgoraju na film - „Baranek Shaun”.
Tegoroczne Zimowisko różniło się od dotychczasowych tym, że przez cały tydzień odbywały się zajęcia teatralne prowadzone przez absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu pana Jarosława Figurę. 30 dzieci podzielonych na dwie grupy przygotowywało spektakl „Życie motyla”, który był metaforą życia ludzkiego od narodzin aż po „odejście”.
Zwieńczeniem tych kilkudniowych prób było niedzielne przedstawienie, na które przybyły całe rodziny naszych artystów oraz zaproszeni goście.
Pantomima przy użyciu gry świateł i sugestywnej muzyki była dla dzieci i widzów niezwykłym przeżyciem.
Po spektaklu odbyła się krótka, ale bardzo ciekawa prezentacja lubelskich ornitologów na temat występujących na naszym terenie ptaków chronionych, głównie orłów i puchaczy. Wszyscy obecni zostali obdarowani upominkami w postaci koszulek z wizerunkami ptaków i „ptasich” kalendarzy.

Zimowisko 2016