XI Łukowski Orszak

Orszak Trzech Króli w Łukowej rozpoczął się Mszą św. celebrowaną przez ks. kan. Waldemara Kostrubca. Czynny udział w liturgii wzięły panie ze Stowarzyszenia „Izydorki”, Trzej Królowie, orkiestra dęta i Chór Męski „Opoka”. Po uroczystej Mszy św. utworzony został orszak z Monarchów na koniach, których prowadziła regionalna gwiazda z haftami biłgorajskimi, niesiona przez małych i dużych dunajników. W przemarszu wzięły udział zespoły śpiewacze, młodzież w strojach regionalnych, dzieci przebierane za aniołków oraz orkiestra. Trasa była krótka, ze względu na organizowany przez GOK, po raz czwarty, Wojewódzki Przegląd Dunajów i Noworocznych Kolęd Życzących. Zakończenie stanowił pokłon Królów oddany Dzieciątku przy domu kultury i wspólne zdjęcie przy szopce osób bezpośrednio zaangażowanych.

W 2013 roku Orszak w Łukowej zapoczątkował „jasełka uliczne” na Zamojszczyźnie.

Zapraszamy do galerii zdjęć..