O godz. 15:00 w strugach deszczu rozpoczął się wyścig rowerowy ph. "Bohaterom Zamojszczyzny 1920 r." zorganizowany przez p. dyr. Wiesławę Kubów i p. Artura Kozaka wielokrotnego Mistrza Polski i Wicemistrza Europy w kolarstwie amatorskim reprezentującego Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy. Wzięło udział 28 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Trasa wynosiła 2.5 km po drodze
gminnej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i upominki, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali specjalnie nagrodzeni. Fundatorem nagród był GOK w Łukowej. Wyścig zabezpieczali druhowie strażacy z Łukowej i policja. Uczestnicy i ich rodzice z entuzjazmem wypowiadali się o takiej formie uczczenia Bohaterów Cudu nad Wisłą, a organizatorów cieszy zaangażowanie uczestników, rodziców i kibiców.
Wyścig odbył się po raz trzeci w ramach Dożynek w Łukowej, które w tym roku, ze zrozumiałych względów, miały bardzo okrojony charakter. Niemniej jednak, najważniejsza ich część, tj. Msza św. dziękczynna, była uroczysta. O godz. 11. 45 korowód dożynkowy prowadzony przez orkiestrę dętą, dotarł do ołtarza polowego obok kościoła parafialnego. Państwo Małgorzata i Michał Szostakowie - Starostowie dożynek, prowadzeni byli w asyście chłopców w strojach ludowych z wiechami. Dekoracja sceny przygotowana przez GOK nawiązywała do Świętych Narodu Polskiego tj. Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego, których w tym roku szczególnie czcimy. W centralnym miejscu wisiała powiększona kopia bardzo starego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który przyniósł do GOK mieszkaniec Chmielka.
Ceremonię obrzędowa rozpoczęła pieśń "Prosimy Was gospodarze ..."w wykonaniu Zespołu Męskiego OPOKA, po której starostowie dożynek przekazali chleb proboszczowi i wójtowi. Wszystkie sołectwa Gminy Łukowa miały swoje delegacje. W tym roku złożone zostały na ołtarzu tylko dwa wieńce. Przynieśli je przedstawiciele Sołectwa Łukowa IV oraz mieszkańcy Osuch, reprezentujący kościół filialny w Osuchach. Kazanie podczas Mszy św. wygłosił Proboszcz Parafii Chmielek ks.Marek Tworek. Czytania, modlitwę wiernych, komentarz do darów odczytali Panie z Zespołu Śpiewaczego z Łukowej IV oraz starostowie.
Po Mszy św. ze względu na deszcz w kościele odmówiona została Litania do św. Izydora, po której były prezentacje ludowe miejscowych zespołów i chórów oraz orkiestry.
Koordynacją wszystkich działań związanych z organizacją dożynek zajął się Gminny Ośrodek Kultury z p. dyr Wiesławą Kubów i Parafia Łukowa z ks. kan. Waldemarem Kostrubcem na czele.