Nasza Tanew w zimowej szacie - A.D.2017  ( fot.J.Zięba)

Zapraszamy do galerii zdjęć z zimowiska oraz styczniowej zimy...

ZIMOWISKO 2017

Tegoroczne „Zimowisko” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej w dniach od 16 do 20 stycznia 2017 r. miało bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

Uczestnicy spotkali się z funkcjonariuszami policji z wydziału ruchu drogowego Biłgorajskiej Komendy Powiatowej Policji, mieli okazję nauczyć się kilku piosenek i tańców integracyjnych, rywalizowali pomiędzy sobą w licznych zawodach ruchowych i sportowych oraz uczestniczyli w zajęciach kulinarnych.

Wyjątkowo w tym roku dla dzieci zorganizowany został „Bal karnawałowy” z malowaniem buziek. W środę aktorzy z Krakowa przedstawili uczestnikom zimowiska bajkę „Złota kaczka”. Ponadto w bibliotece czekały na dzieci gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne, podczas których przygotowywane były laurki dla Babć i Dziadków.

Na zakończenie dla 26 uczniów szkół podstawowych GOK przygotował specjalne dyplomy i upominki.

Frekwencja była nieco niższa niż w latach ubiegłych ze względu na epidemię grypy.

Dla gimnazjalistów w czasie ferii były zorganizowane zajęcia breakdance.

Warto aktywnie spędzić ferie, bo oprócz dobrej zabawy można się wiele pożytecznych rzeczy nauczyć.