Uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego odbyła się 2 października 2016 r.

Rozpoczęła się uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej odprawioną przez ks. kan. Waldemara Kostrubca - proboszcza miejscowej parafii. W trakcie Mszy małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia i otrzymali z rąk proboszcza listy gratulacyjne od ks. biskupa diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariana Rojka.

Dalsza część obchodów Złotych Godów par małżeńskich odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP oraz okolicznościowe dyplomy i kwiaty wręczyli Wójt Gminy Łukowa - Stanisław Kozyra, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Elżbieta Kowalczuk, Przewodniczący Rady Gminy Łukowa - Tadeusz Kraczek oraz zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Anna Jakuś.

Jubilaci przyjęli gratulacje i życzenia.

Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej przygotowany pod kierunkiem p. Anny Klejment.

,,Złote Gody ” świętowali:

Państwo Marianna i Tadeusz Bździuch

Państwo Maria i Tadeusz Ćwik

Państwo Katarzyna i Feliks Gontarz

Państwo Stanisława i Czesław Iwańczyk

Państwo Janina i Stanisław Mołda

Państwo Wanda i Władysław Postrzech

Państwo Anna i Lucjan Runowicz

Państwo Janina i Tadeusz Schab

Państwo Krystyna i Eugeniusz Słoma

Państwo Marianna i Zygmunt Smutek

Państwo Krystyna i Zbigniew Tupaj