22. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie

14 stycznia 2016 r. zespół wokalno-instrumentalny „WIOLINKI” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej wystąpił podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, natomiast 31 stycznia chór " Harmonia" zaśpiewał na XXI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu

XXI Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich

Wspomnienia chórzystki Ali Bielak

Od kilku miesięcy jestem członkinią chóru „Harmonia” i muszę powiedzieć, że nic fajniejszego mnie nie mogło spotkać. Mój talent odkrył pan Kuczek podczas klasowych „przesłuchań w ciemno” i tak się zaczęło...
Nauka kolęd i pastorałek, cotygodniowe spotkania, eliminacje w Krasnobrodzie i nareszcie BĘDZIN – Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Czekałam na ten wyjazd niecierpliwie, kiedy moje starsze koleżanki opowiadały na próbach jak tam jest fajnie. W końcu nadszedł upragniony przeze mnie dzień wyjazdu. Jechaliśmy autokarem śpiewając wesołe piosenki i podziwiając widoki. Kiedy dotarliśmy do naszego miejsca noclegu, ciężko było o sen. Byłam strasznie ciekawa naszego występu, który miał się odbyć drugiego dnia. Nie potrafię opisać uczuć i emocji jakie mi towarzyszyły, kiedy weszliśmy na ogromną scenę i zobaczyłam wielką publiczność, która miała nas za chwilę usłyszeć. Poczułam motyle w brzuchu, lekką tremę, bo to był mój pierwszy taki występ. Daliśmy z siebie wszystko!! Brawom nie było końca, nasz występ spotkał się z wielkim uznaniem ze strony publiczności.
Ten wyjazd to nie tylko udział w festiwalu. Pan Kuczek zadbał także o inne atrakcje – byliśmy w extra aquaparku i zwiedzaliśmy zabytki Będzina. Gdyby nie wyjazd z chórem pewnie nie miałabym okazji nigdy tam być. Śpiewanie stało się moją ogromną pasją. Jest to dla mnie najlepszy sposób na spędzenie czasu w miłej atmosferze z moimi super kolegami i koleżankami. Czekam już tylko do kolejnego wyjazdu. Dziękuję panu Kuczkowi za tę możliwość, jestem bardzo wdzięczna. Cała ta nasza praca nie miałaby sensu gdyby nie wsparcie naszych rodziców, którzy pilnują żebyśmy pilnie chodzili na próby, wyjeżdżają razem z nami, razem z nami się wzruszają i dbają o nasze bezpieczeństwo.