19 maja 2024 r. w e wnętrzach gmachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych, będący eliminacjami do udziału w 58. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

W przeglądzie wzięło około 500 artystów z Lubelszczyzny wyłonionych drogą eliminacji powiatowych.

Wśród nich były łukowianki: Mistrzyni – Lidia Dudeczka i uczennica – Maja Bielak.

Śpiewały jako 57, po godzinie 18:00, ale zmęczenie i oczekiwanie nie zrobiło na nich żadnego wrażenia. W strojach biłgorajskich wyglądały pięknie. „Zaczarowały” Jurorów i publiczność, gdy zaczęły śpiewać dawne łukowskie pieśni, sala zamilkła zasłuchana. Nie zdziwił zatem wynik - reprezentowanie Województwa Lubelskiego podczas 58. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, który odbywać się będzie w dniach od 20 do 23 czerwca 2024 roku.

Zdjęcia w galerii: