Oficjalne uroczystości patriotyczne, w Gminie Łukowa rozpoczęły się przemarszem spod remizy OSP w Chmielku w kierunku kościoła. Wzięły w nim udział poczty sztandarowe, orkiestra dęta, druhowie – strażacy ze wszystkich jednostek, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, nauczyciele, radni oraz władze gminy.

W kościele parafialnym w Chmielku hymnem państwowym rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielku, przygotowana pod kierownictwem pani Marioli Małyszek i pani Beaty Słoma.

Następnie odprawiona została przez ks. Proboszcza Marka Tworka Msza św. w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. Wójt Gminy wręczył dyrektorom szkół flagi państwowe wraz z pismem Prezesa Rady Ministrów z okazji kończących się Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dla uczczenia tych obchodów dzieci z koła tanecznego działającego przy GOK, prowadzonego przez panią Ewę Chuchro zaprezentowały tańce narodowe, na parkingu przed domem parafialnym w Chmielku.Natomiast wieczorem o godz. 18.00 znakomitym zwieńczeniem gminnych uroczystości był zorganizowany przez miejscowy GOK Specjalny Koncert Zespołu "Lumen" z Poznania w kościele parafialnym w Łukowej. Poprzedził go występ łukowskiej "Harmonii" i "Lucusa" prowadzonych przez pana Sławomira Kuczka.

Mieszkańcy gminy Łukowa i przybyli goście mieli okazje poznać zmagania naszego Ojczyzny w walce o Swoją wolność duchową i narodową w kontekście nauczania Jana Pawła II oraz słów z „Dzienniczka” siostry Faustyny.

Przepiękne aranżacje muzyczne pieśni patriotycznych i religijnych, zakończone wspólnym odśpiewaniem „Christus Vincit” i „My chcemy Boga” w niezwykłej iluminacji świetlnej świątyni były okazją dla wszystkich zebranych do głębokich przeżyć.

Zespół „Lumen” koncertujący w całej Polsce i poza jej granicami, głównie w Stanach Zjednoczonych; który sławę zdobył za oratorium „Miłosierdzie Boże” wystąpił dla mieszkańców gminy Łukowa i gości po raz trzeci.

Zapraszamy do galerii zdjęć..