28 marca muzyka Stanisława Moniuszki rozbrzmiewała w szkołach podstawowych Gminy Łukowa. Miejscowy GOK wyszedł z inicjatywą uczczenia 200. rocznicy urodzin twórcy opery narodowej poprzez edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej poprosiła o Koncert Moniuszkowski znakomitych muzyków: p. Jolantę Sip i p. Piotra Selima z Lubelskiej Federacji Bardów. Oprócz „Prząśniczki” i „Ojcze z nieba, Boże Panie”, były prezentowane utwory z „Halki”, i „Strasznego dworu”.

Dzieci i młodzież wyróżniające się wiedzą z historii muzyki, p. Piotr Selim nagradzał swoimi płytami.

Koncerty Moniuszkowskie odbyły się w SP i gimnazjum w Łukowej, SP w Chmielku i po sąsiedzku w SP w Babicach.

O godz. 16:00 łukowscy melomani zaproszeni zostali na koncert do GOK.

Zapraszamy do galerii..