Mobilna wystawa Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej "Paprocie zakwitły krwią partyzantów"- rzecz o największej w Polsce bitwie żołnierzy AK i BCh przygotowana w 2018 roku w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę jest eksponowana w Instytucie Pamięci Narodowej w Lublinie od 19 marca do 29 marca br.

Towarzyszyła w dniach 20 – 21 marca ogólnopolskiej konferencji naukowej „Zamojszczyzna w latach 1942–1944 – polityka okupanta i postawy społeczeństwa”. Historyczna wystawa GOK- u cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od lutego br. prezentowana była już w Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie i Tarnogrodzie. W kwietniu będzie eksponowana w Bibliotece Publicznej w Sitnie, w maju w Szkole Podstawowej w Szyszkowie i bibliotece w Gminie Zamość. Natomiast w czerwcu wypożyczona zostanie przez Wojewódzką Bibliotekę im H. Łopacińskiego w Lublinie.