Złote Gody – pięćdziesiąta rocznica ślubu

W niedzielę 7 października 2018 roku odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Łukowa.

Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się msza święta. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Waldemar Kostrubiec.
            Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali pamiątkowe dyplomy od
ks. bp. Mariana Rojka.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.

W dowód uznania dla małżeństw, które razem przeżyły ze sobą 50 lat wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP oraz okolicznościowe dyplomy i kwiaty, które wręczyli Wójt Gminy Łukowa – Stanisław Kozyra, Kierownik USC- Elżbieta Kowalczuk, przewodniczący Rady Gminy Łukowa -Tadeusz Kraczek, zastępca Kierownika USC- Anna Jakuś.

Z zaproszonych 15 par małżeńskich w uroczystości uczestniczyli:

1. HALINA I JAN BRYŁA
  2. KRYSTYNA I HENRYK BUCZEK
  3. STEFANIA I JAN CZERNIAK
  4. EUGENIA I HENRYK DZIKOŃ
  5. WANDA I BRONISŁAW GOCH
  6. STEFANIA I STANISŁAW GRZYWA
  7. LEOKADIA I STANISŁAW KOZYRA
  8. KAROLINA I HENRYK MATYSIAK
  9. KRYSTYNA I MARIAN MYSZKA

Słowa uznania za przeżyte 50 lat Jubilatom przekazał  Wójt Gminy Łukowa – Stanisław Kozyra, składając jednocześnie życzenia na dalszą drogę życia.

Specjalny program artystyczny przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łukowej pod kierunkiem p. Anny Duńko.

Galeria zdjęć z uroczystości