Wyjątkowe Zimowisko w GOK Łukowej!

Zimowisko organizowane było w pierwszym tygodniu ferii. Po raz pierwszy jego uczestnicy mogli spotkać się z autorką książek dla dzieci. Pani Edyta Zarębska - bajkopisarka i ilustratorka, laureatka konkursu literackiego im. Astrid Lindgren przybyła na spotkanie w pięknej, długiej sukni. Mówiła o swoich książkach, ilustracjach, marzeniach i zamierzeniach. Nauczyła dzieci piosenki o bibliotece i zachęciła do czytania książek. Po spotkaniu była możliwość poproszenia o autograf i nabycia książek.

Koszmarnie” było w kolejne dni, bowiem p. Jarosław Figura – lubelski i łódzki aktor - reżyser podjął się przygotowania spektaklu w konwencji teatru cieni z uczestnikami Zimowiska o ich najstraszniejszych snach – koszmarach sennych.

Jak się okazało nasze dzieci to wspaniali aktorzy. Przedstawienie pokazne zostało na zakończnie Zimowiska, w piątek wieczorem, wzbudziło zachwyt i grozę. Rodzice przybyli na pspektakl zaskoczeni byli pięknem gry swoich pociech i świateł oraz przejmującą, groźną muzyką. Dowiedzieli się kogo i czego się boją ich dzieci w czasie snu.

W przerwach między próbami uczestnicy Zimowiska cieszyli się doskonałymi i wyczerpujacymi zajęciami sportowymi z elemantami tańca, gimnastyki. Szukali wytchnienia klejąc kotyliony biało – czerwone oraz odpoczywając w bibliotece przy kolorowaniu obrazków.

Byli także w kinie w Zamościu na trzymającym do końca w napięciu filmie „Tedi i mapa skarbów”.

Na zakończenie uczestnicy Zimowiska obdarowani zostali drobnymi upominkami przygotowanymi przez GOK.

Zapraszamy do Galerii zdjęć...