Od 2002 roku biblioteki publiczne Powiatu Biłgorajskiego współuczestniczą w powiatowym konkursie „Radość czytania". Uczestnikami są zawsze uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych. Główne jego założenia to promocja książki i aktywnego czytania.

26 maja 2017 roku, w GOK – Bibliotece Publicznej w Łukowej przeprowadzono eliminacje gminne XVI edycji konkursu: „Radość czytania”, w której wzięło udział 12 uczestników /z dwu szkół podstawowych z terenu gminy Łukowa/. Każdy z nich przeczytał fragment dowolnie wybranej książki. Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie Wiesława Kubów/polonista/- dyr. GOK w Łukowej, Krystyna Wurszt – kier. GBP w Łukowej, Violetta Tadra- /bibliotekarz/ GBP w Łukowej. Wszystkie teksty były piękne, większość bardzo wzruszających, a wybór tych najlepszych nie był łatwy. Niemniej jednak udało się wyłonić laureatów i komisja konkursowa postanowiła przyznać:

I miejsce Kinga Kwiatkowska kl IV, Szkoła Podstawowa im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” w Chmielku;

/oraz otrzymała przepustkę do eliminacji powiatowych/

II miejsce Gabriela Zawadzińska - kl. IV, Szkoła Podstawowa im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” w Chmielku

ex aequo:
III miejsce Tomasz Dyrka – kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łukowej

III miejsce Amelia Hyz - kl. V, Szkoła Podstawowa im. por. Edwarda Błaszczaka „Grom” w Chmielku

Wszyscy uczestnicy zmagań konkursowych otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy im odwagi w interpretacji tekstu, potencjału aktorskiego, naturalności i swobody w przekazie, świadomości czytanego tekstu. Osobne podziękowania należą się: p. Halinie Pikuta i p. Janinie Burdzań- polonistom, które zechciały podjąć dodatkowy trud i sprawowały opiekę merytoryczną nad przygotowaniem swoich uczniów.

Zdjęcia w galerii..