Jesienna akcja poboru krwi za nami. Odbyła się 27 września i tylko potwierdziła to, co wiemy od dawna. Nikt nie jest w stanie Wam dorównać. Krwiodawcy zrzeszeni w Łukowskim HDK jesteście wspaniali. Dziękujemy! Sto osób, powtarzam 100 osób oddało krew bo „chciało i mogło” w myśl hasła tejże akcji, której współorganizatorami byli Rada i Wójt Gminy Łukowa.
Siedem osób z różnych przyczyn krwi oddać nie mogło.
Miłym akcentem tejże akcji było 2000 pobranie krwi. „Dokonał” go Paweł Rój, oddający regularnie krew od maja 2009 roku. Za swoją godną naśladowania postawę obdarowany został Listem Gratulacyjnym i upominkami od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz od Rady i Wójta Gminy Łukowa. Gratulujemy
Podczas akcji gościliśmy krwiodawców z Horodła, którym przekazaliśmy czekolady zbierane dla chorego Dawida.
Odwiedził nas również nasz krwiodawca ks. Darek Komadowski pracujący w Gruzji. Dziękujemy za miłe słowa i wsparcie modlitewne.
Prezes Robert Chmiel i Wójt Stanisław Kozyra poproszeni zostali o udzielenie wywiadu. Ukaże się on na portalu internetowym bilgoraj.com.pl – patronie medialnym naszych akcji.

XXXI Akcja poboru krwi