Zbliża się czerwiec, a wraz z nim najbardziej patriotyczne imprezy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

10 czerwca w łukowskim gimnazjum odbędzie się
XV Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej

Współorganizatorami konkursu są: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej, PTTK O/Biłgoraj.

Program konkursu jest następujący:
9:00 - Powitanie i otwarcie konkursu
9:15 - Test wiedzy o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej
10:00 - Przerwa – poczęstunek dla uczestników
10:30 - Prelekcja p. Andrzeja Harkota (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) na temat życia i działalności por. Konrada Bartoszewskiego „Wira”
11.30 - Ogłoszenie wyników.

Cieszy ogromne zainteresowanie konkursem. W każdym roku bierze w nim udział około 100 uczniów z kilkudziesięciu szkół Powiatu Biłgorajskiego. Wszystkim, którzy podzielą się wiedzą historyczną w tym roku życzymy sukcesów.
Wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi podczas obchodów uroczystości 70. Rocznicy Bitwy pod Osuchami, które odbędą się 29 czerwca 2014 roku.