40 uczniów szkół podstawowych Gminy Łukowa uczestniczyło w pierwszym tygodniu ferii w zimowisku zorganizowanym przez GOK. Zajęcia były różnorodne; taneczne i baletowe, plastyczne i manualne, teatralne i sprawnościowe. Dzieci brały udział w integracyjnych zabawach i grach zespołowych.
Biblioteka przygotowała program zajęć pod hasłem „Książka górą!”. Były to: konkursy literackie, zgaduj – zgadule, zabawy z książką, quizy, zajęcia animacyjno – edukacyjne. Ksiądz Grzegorz uczył młodzież jak wsłuchiwać się w głos Boga oraz przeprowadzał konkursy religijne.
Bardzo podobał się film „Goryl Śnieżek w Barcelonie” z repertuaru lubaczowskiego kina. Na zakończenie uczestnicy zimowiska otrzymali upominki i przenieśli się w świat iluzji. Dzięki różdżce pana Łukasza Podymskiego - Mistrza Polski w sztukach magicznych na scenie łukowskiego GOK- u zaczęły się dziać rzeczy nadzwyczajnie. Okazało się przy okazji występu Mistrza, że mamy także swoich małych czarodziejów.