Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 października 2010 - Rok 2011 ogłoszono Rokiem Maksymiliana Kolbe.

GOK w Łukowej zorganizował dla uczniów szkół podstawowych w listopadzie br. Gminny Konkurs Plastyczny poświęcony niezwykłemu życiu Św. Maksymiliana Kolbego. Wzięło w nim udział 34 uczniów.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsca:
Adrian Kaproń, kl. II, Szkoła Podstawowa w Chmielku,
Ola Pluskwa, kl. III, Szkoła Podstawowa w Łukowej
II miejsca:
Kamil Wróbel, kl. II, Szkoła Podstawowa w Chmielku
Aleksandra Gaca, kl. II, Szkoła Podstawowa w Chmielku
Paulina Makuch, KL.III, Szkoła Podstawowa w Osuchach
Maja Pluskwa, kl. II, Szkoła Podstawowa w Łukowej
Karolina Kornik, kl. I, Szkoła .Podstawowa w Chmielku
III miejsca:
Izabela Anna Turek, kl.I, Szkoła Podstawowa w Chmielku
Katarzyna Grzyb, kl. III, Szkoła .Podstawowa w Łukowej
Martynka Wróbel, kl. I, Szkoła .Podstawowa w Chmielku
Kacper Woziwoda, kl. II, Szkoła .Podstawowa w Osuchach
Agnieszka Buczko, kl.V, Szkoła Podstawowa w Łukowej

Laureaci konkursu otrzymają nagrody podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy 29 grudnia 2011 r. w GOK Łukowa. Fundatorami nagród są: Ks Proboszcz Waldemar Kostrubiec, Ksiądz Proboszcz Marek Tworek i Dyrektor GOK w Łukowej. Pokonkursową wystawę prac będzie można oglądać przez cały styczeń 2012 r. w domu kultury.

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 października 2010 - Rok 2011 ogłoszono Rokiem Czesława Miłosza.

Finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Czesławie Miłoszu zorganizowanego przez GOK odbył się 5 grudnia w Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej. Miał on formę pisemną – testu. Wzięło w nim udział 36 uczniów. Komisja konkursowa po podliczeniu punktów wyłoniła zwycięzców:

I miejsca - Mariola Wenek
II miejsca – Natalia Naklicka
III miejsca – Damian Siebielec
III miejsca – Ewelina Dzikoń
III miejsca– Paulina Paluch

Gratulujemy!

Laureaci konkursu otrzymają nagrody podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy 29 grudnia 2011 r. w GOK Łukowa. Fundatorami nagród są: Pan Wójt Gminy Łukowa, Dyrektor Gimnazjum w Łukowej i Dyrektor GOK w Łukowej.