14 grudnia 2013 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe do XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Wziął w nich udział łukowski Chór "HARMONIA" z Gimnazjum im. Pawła Adamca i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II pod kierunkiem p. Sławomira Kuczka. Gratulujemy wyróżnienia.

***

15 grudnia tj. w niedzielę w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z autentyczną muzyką, tańcem i śpiewem z Roztocza i Puszczy Solskiej. In crudo, czyli na surowo. Czyli najpiękniej. W ramach spotkań trwały warsztaty, wykłady, prezentacje. O godz. 18.30 podczas koncertu "Muzyka z Wielkiej Puszczy" wystąpił Zespołu z Łukowej I "bezdyskusyjnie jeden z najważniejszych grup śpiewaczych w Polsce, prezentujący najbardziej autentyczny dawny repertuar pieśni obrzędowych w oryginalnym miejscowym stylu" - jak określają go organizatorzy. I słusznie.