Gminno parafialne Święto Dziękczynienia Bogu za Plony Ziemi, w tym roku rozpocznie się o godz.13.30 korowodem grup wieńcowych, orkiestry i władz samorządowych z placu przed kościołem parafialnym w Łukowej na stadion sportowy.
Uroczysta Msza św. dziękczynna za Plony Ziemi zostanie odprawiona o godz.14.00.
Od 15.30 podziwiać będziemy występy miejscowych zespołów i chórów.
O 17.00 zapraszamy na koncert kapeli folkowej BARBAN z Przeworska, po nim kapeli RZEMYKI z Józefowa, następnie koncert „Sylwii Tabaka”.

O 20.00 wystąpi Zespół „Power Play”.

Power Play

O 21.30 rozpocznie się zabawa dożynkowa.z Zespołem „Roxite & DJ”.
Uroczystościom dożynkowym towarzyszyć będzie darmowy plac zabaw dla dzieci, pokazy sztuk rycerskich, wystawy twórców ludowych i artystów malarzy, prezentacja nowoczesnego sprzętu rolniczego.
W czasie dzielenia się chlebem i podczas całego łukowskiego świętowania rozprowadzane będą poświęcone chlebki dożynkowe, z których dochód wesprze fundację pomocy dla dzieci głodujących i potrzebujących w Afryce.