W dn. 7-9 grudnia br. w Krakowie odbyła się III edycja Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W przesłuchaniach, które odbywały się w Kościele Św. Piotra i Pawła wzięło udział 19 chórów w pięciu kategoriach. Były chóry z Irlandii, Estonii, Niemiec, Czech, a także Japonii, Singapuru i RPA oraz z miast Polski: Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy, Łodzi, Lublina. Koncert galowy miał miejsce w Bazylice Mariackiej .Międzynarodowe jury, któremu przewodniczył Andrea Angelini z Włoch przyznało „Harmonii’ – „Srebrny Dyplom”.

Harmonia

Niestety żadnemu chórowi z Polski nie udało się zdobyć złota. Występu naszego chóru wysłuchało wielu rodaków mieszkających i studiujących w Krakowie. Nasi młodzi artyści mieli możliwość zetknięcia się z egzotyczną kulturą /język ,wygląd, stroje ,tańce/narodów zamieszkujących inne kontynenty. Kończący się rok 2012 był szczególnie owocny dla naszego chóru brał on udział w 3 festiwalach o randze międzynarodowej zdobywając I -miejsce w Łodzi i Częstochowie a II w Krakowie oraz w 2 ogólnopolskich –I-miejsce w Będzinie i II w Bydgoszczy. Gratulacje i słowa uznania należą się każdemu z chórzystów; W Krakowie „Srebrny Dyplom” wyśpiewali :Ćwik Amelia, Swacha Kamila, Biłant Monika, Małyszek Magda, Wiatrowska, Edyta,Ćwik Dominika, Jagucak Dominika, Burdzań Bartek, Turczyniak Przemek, Hyz Mariusz, Niedzielska Iza, Tworzewska Klaudia, Pietryszak Paulina, Łysiak Agata, Ćwik Natalia, Swacha Agata, Poluha Jagoda, Grzyb Karolina, Guzorczuk Krystian, Bosak Amelia, Bosak Anna, Luchowska Zuzia, Turek Gabriela, Kuszka Paulina, Jurkiewicz Ola, Bżdziuch Krzyś, Słoma Kamila, Słoma Dominika, Gaca Magda, Osuch Patrycja, Mach Anna,Wróbel Maria, Korba Marcin, Goch Julia Tworzewska Paula, Bosak Paulina, Piskorska Ola, Pietryszak Angelika, Kozyra Ewelina, Pękala Ola, Guzorczuk, Diana ,Guzorczuk, Angelika, Syty Tomasz, Mach Kamil.