Starosta Biłgorajski uhonorował 7  października 2011r. twórców kultury z terenu biłgorajskiego, w tym również  z Łukowej. Podziękowania otrzymali wszyscy nasi kierownicy zespołów śpiewaczych i chórów. Natomiast wyróżniono w tym roku p. Marię Przytułę - przewodniczącą Zespołu Śpiewaczego z Pisklak i p. Janinę Hyz - starszego bibliotekarza Biblioteki Publicznej w Łukowej, filia w Chmielku.

Podziękowania dla naszych twórców kultury

Obecna na Powiatowym Dniu Twórcy Kultury  p. Genowefa Tokarska - Wojewoda Lubelski wręczyła dyplomy uznania oraz nagrody książkowe dyrektorom domów kultury powiatu biłgorajskiego, także p. Wiesławie Kubów.