„Nasi bliscy, nasze dzieje, nasza pamięć. Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką” – zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie”kierowanego do seniorów – kombatantów i osób represjonowanych, świadków wydarzeń związanych z II wojną światową oraz pełnoletnich członków ich rodzin.

Prace konkursowe mogą być przekazywane sukcesywnie na adres Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, ul. Krucza 36, 00-921 Warszawa z dopiskiem: „Konkurs – edycja dorośli, nie później niż do 30 września 2011 r.

Na prace konkursowe składają się ankiety wypełnione przez uczestników konkursu ( do nabycia w łukowskim GOK), zawierające informacje o ofiarach i osobach represjonowanych, którym powinny, choć nie muszą, towarzyszyć wszelkie dodatkowo zebrane materiały, np.:
1. kopie lub skany zdjęć i dokumentów osób represjonowanych,
2. kopie dokumentów źródłowych,
3. krótkie biogramy osób, których dotyczy ankieta,
4. niepublikowane dotychczas relacje i wspomnienia dotyczące represji,
5. nagrania relacji w formie audio lub wideo rozszerzające informacje podane w ankiecie,
6. inne materiały audiowizualne (w dowolnej formie) związane z osobą i zdarzeniami, których dotyczy ankieta.

Jury Konkursu przyznaje następujące nagrody:
I nagroda – 2000 PLN,
II nagroda – 1500 PLN,
III nagroda – 1000 PLN.

Zainteresowanych Konkursem zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej.