Późno, bo 10 września 2023 r. odbyły się dożynki Gminy Łukowa.

Impreza rozpoczęła się 0 13:30 korowodem dożynkowym z odziałem banderii konnej. Potem Starostowie Państwo Stanisława i Stanisław Hajdowie przekazali Gospodarzom chleb i odprawiona została Msza św. dziękczynna.

Dary ołtarza niosły dzieci – mali Starostowie z każdego sołectwa, ubrani w stroje z GOK i zaopatrzeni w chlebki dożynkowe oraz panie z kół KGW.

W procesji z darami uczestniczyła rodzina Jurkiewiczów z Łukowej IV, niosąca 20 białych balonów będących symboliczna prośbą do nieba o pokój na świecie.

Na ołtarzu stały relikwie Św. Izydora – patrona Parafii i Rolników, przyniesione w korowodzie przez jednego z nich.

Podczas Mszy św. wspominany był też śp. ks. proboszcz Witold Smyk w 10. rocznicę śmierci.

GOK w Łukowej przygotował wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Tradycyjnie był duży, bezpłatny plac zabaw i animatorzy, którzy prowadzili konkursy i malowali buzie.

Dla dorosłych, atrakcyjny program artystyczny, gdzie obok zespołów i orkiestry miejscowej wystąpiły gościnnie: Tomaszowska Kapela Podwórkowa, Zespół Folkowy „Harfa” z Rakówki, i bardzo oczekiwany Zespół „Solaris”. Zabawie dożynkowej przygrywał Zamojski „Morton”. Wszystko na pięknie udekorowanej przez pracowników GOK i Biblioteki scenie.

Zapraszamy do galerii zdjęć..