Stowarzyszenie Miłośników Gminy Łukowskiej otrzymało dofinansowanie w kwocie 8 tys. zł na druk folderu promującego jedyny w Polsce zwyczaj dunajowania. Wsparcie pochodzi ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Operatorem zadania publicznego jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze.

Stowarzyszenie skorzystało z projektu „Obywatelskie Roztocze. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”.

Pozyskane środki pokryją koszty wydania kolorowego folderu ukazującego kolędowanie życzeniowe pannom w Noc św. Szczepana. W publikacji znajdą się ponadto słowa i nuty 4 najbardziej znanych dunajów łukowskich. Będzie to materiał dla chłopców młodszych i starszych, którzy zechcą zalotnie zaśpiewać swojej dziewczynie, a może także wziąć udział w Wojewódzkiej Akcji "Lubelszczyzna dunajuje" organizowanej od 2020 roku przez GOK w Łukowej.

Foldery będą rozprowadzane w szkołach i bibliotekach. Można je będzie nabyć bezpłatnie, za dwa miesiące, również w Punkcie Informacji Turystycznej w Biłgoraju i Zamościu