Tegoroczne Zimowisko rozpoczęliśmy patriotycznie od oddania hołdu poległym pod Osuchami młodym żołnierzom oddziałów leśnych AK w 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej,

Kilkudziesięciu uczestników Zimowiska wysłuchało kilku informacji o cmentarzu, które przygotowała Pani Dyrektor Wiesława Kubów, podziękowało żołnierzowi broniącemu naszych granic oraz w głośnej modlitwie poprosiło o pokój na świecie.

W GOK czekał już na uczestników gość specjalny - Pan Paweł - górnik w pięknym stroju galowym. Następnie były tańce prowadzone przez Panią Ewę oraz przygotowywanie kartek walentynkowych dla rodziców do czego zmusiła wszystkich p. Lucyna i nauka nakrywania do stołu przeprowadzona przez Panią Janinę.

We wtorek odwiedzili Zimowisko wędkarze Pan Mirek i Pan Karol, którzy bardzo zajmująco opowiedzieli o wędkarstwie i pokali dużo ciekawego sprzętu wędkarskiego.

Dla rozluźnienia były też tańce oraz zajęcia w Bibliotece prowadzone przez Panią Krystynę.

Środa to wycieczka do muzeum Arsenał w Zamościu. Była to dalsza część wychowania patriotycznego bo podzialiśmy uzbrojenie i sprzęt z czasów II wojny światowej, co podobało się szczególnie chłopcom. Byliśmy także w Zamojskiej Katedrze. Jej Proboszcz ks. dr Robert Strus ( pochodzący z naszej parafii ) bardzo ciekawie opowiedział nam o powstaniu katedry, jej zabytkach i osobliwościach oraz pokazał Skarbiec – przepiękne Muzeum Sakralne Katedry Zamojskiej z eksponatami tak wspaniałymi, że trudno takie gdziekolwiek znaleźć.

Była jeszcze bardzo oczekiwana wizyta w MC Donaldzie. Do Zamościa zabrały dzieci bibliotekarki: Pani Viola i Pani Janina oraz p. Lucyna

W czwartek przyjechali do GOK leśnicy z Nadleśnictwa Józefów. Przywieźli ze sobą wypchane zwierzęta, pokazali filmy nagrane przez foto-pułapki oraz szczególne – leśne puzzle i układanki. Spotkanie było wspaniałe. Po tym spotkaniu były tance i zajęcia w bibliotece przygotowane przez Panią Violę.

Piątek to występ aktorów Teatru Maska z Krakowa, który zaangażował do szukania owoców i warzyw oraz witamin wszystkie oglądające dzieci co jak się okazało pozwoliło odczarować królestwo i Królewnę Różę.

Były też zajęcia czytelnicze w bibliotece oraz wręczenie przez Panią Dyrektor upominków na zakończenie Zimowiska. Jak się okazało wszystkie dzieci były w tym roku bardzo grzeczne.

Zdjęcia w galerii..