W czwartek obchodzić będziemy nasze Święto Narodowe, 103. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uroczystości gminne w tym roku odbędą się w kościele w Chmielku.
O godz. 9. 50 będzie zbiórka pocztów sztandarowych, szkolnych, kombatanckich i strażackich przed kościołem.
O godz. 10.00 z krótką częścią patriotyczną wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka "Grom".
Po niej odprawiona zostanie w intencji Ojczyzny uroczysta Msza św.
Po Mszy św. wręczone będą nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego do słów Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego "Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce". Konkurs zorganizował GOK i Biblioteka Publiczna w Chmielku.
Wójt Gminy Łukowa i Proboszcz Parafii Chmielek serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w tych uroczystościach.