Jesienna akcja poboru krwi w Łukowej – już 61, była akcją szczególną z wielu względów.

Oddany został w Łukowej dwutysięczny litr krwi, dokonał tego nasz zasłużony dawca Janusz Jeleń.

Zarejestrowało się 66 dawców, 55 z nich krew oddało. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym wspaniałym krwiodawcom, którzy jak zawsze są wzorem do naśladowania.

Miłym akcentem akcji było wręczenie odznaczeń.

Ministerialną Odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu uhonorowani zostali:

Stanisław Kozyra

Jan Kurowski

Krzysztof Kuszka

Krzysztof Kowalik

Odznaczenia wręczali: Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie dr Małgorzata Orzeł oraz z-ca Dyrektora ds Ekonomiczno - Administracyjnych

mgr inż. Krzysztof Skubis

Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia, odznaczeni zostali:

Wiesław Bieg

Mariusz Groniewski

Ryszard Dudeczka

Wojciech Kubów

Damian Grzyb

Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II Stopnia odznaczeni zostali:

Agnieszka Sikorska

Arkadiusz Kutryn

Wiesław Bieg

Mariusz Groniewski

Nagrody wręczała Małgorzata Gromadzka - Prezes Rady Rejonowej Honorowych Dawców Krwi

( nazwiska odznaczonych powtarzają się, ponieważ z racji epidemii,w zeszłym roku krwiodawcy nie byli odznaczani, a stopnie I i II zależą od ilości oddanej krwi, której u nas można w ciągu roku oddać ponad 2 litry )

Podziękowania otrzymali również współorganizatorzy akcji poboru, osoby i instytucje zaangażowane w przygotowanie akcji i promocję honorowego krwiodawstwa.

W tym gronie znaleźli się: Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej, Rada Nadzorcza Banku Spółdzielczego w Łukowej, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, Wójt i Rada Gminy Łukowa, Firma Łukowa Tobacco, Firma Bratrol - Tomasz Pękala, Sklep Meblowy Modne Krzesła, Stacja Paliw w Łukowej, Sklep Majster z Łukowej a także Portal bilgoraj.com.pl

Swoją obecnością zaszczycił nas były Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie dr Eugeniusz Toruń, który pomagając 14 lat temu zakładać łukowski klub HDK, przybliżył nam idee honorowego krwiodawstwa i pokazał jak mamy służyć drugiemu człowiekowi.