Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej świętował w ten sposób wpis „chodzenia po dunaju” na Krajową Listę UNESCO. W akcję włączyło się 24 odważnych, wspaniałych uczestników, którym podtrzymywanie tego unikatowego w skali kraju zwyczaju leży na sercu. Sprawili Nam tym wiele radości, za co serdecznie dziękujemy. Występy dunajnicze obejrzało na Facebooku średnio 4 730 internautów.

Zwycięzcą konkursu został sześcioletni Bartosz Korzeń uzyskując 774 polubień, a jego śpiew obejrzało 26.400 osób. Tym samym zdobył certyfikat dunajnika łukowskiego, gamerkę i kosz produktów regionalnych. Gratulujemy! 308 polubień miał występ pięcioletniego Dominika Kraczka, który zajął II miejsce. Natomiast 297 polubień otrzymał sześćdziesięcioczteroletni Stanisław Wiatrowski, dzięki czemu zdobył III miejsce. Gratulacje!

Słowa najwyższego uznania i wdzięczności należą się wszystkim Wykonawcom, dlatego Pani Dyrektor GOK postanawiała uhonorować każdego z nich obdarowując gamerkami i koszykami specjałów regionalnych. Finalistów i uczestników zapraszamy po odbiór nagród 5 lutego 2021 do GOK w Łukowej. Na dunaj!