GOK w Łukowej w skansenie w Lublinie zorganizował szczodry dzień dla wszystkich twórców ludowych pradawnej tradycji śpiewania kolęd noworocznych życzących i dunajów.

Patronat nad Wojewódzkim Przeglądem Najstarszych Kolęd Życzących i Dunajów objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski  i Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie.

Partnerem wydarzenia było Muzeum Wsi Lubelskiej i Województwo Lubelskie Lubelskie smakuj życie.

Patronat medialny objęła Telewizja Lublin, która z ogromną sumiennością i życzliwością towarzyszyła i relacjonowała wraz z Radiem Lublin to przedsięwzięcie.

15 stycznia, w sercu kultury ludowej naszego regionu, w scenerii tak jak przed wiekami zabrzmiały dawne kolędy życzące, które są ciągle żywym  bogactwem niematerialnego dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny, a także pieśni łukowskie dunajowe, które są wyróżnikiem na mapie pradawnych tradycji ludowych w Polsce. W szkole z Bobrownik i ratuszu wystąpiły zespoły i grupy śpiewacze oraz instrumentaliści i soliści przybyli z  Dorohuska, Majdanu-Obleszcze, z Marcinkowej Górki, ze Świdnika, z Bukowej, z Lublina, Obszy, Aleksandrowa, Godziszowa, z Łucka na Ukrainie oraz dunajnicy i orkiestra z Łukowej.

Podczas otwarcia imprezy została wręczona Nagroda Marszałka Lubelskiego Pani dyrektor Wiesławie Kubów za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.

Zapraszamy do galerii zdjęć...