Zapraszamy do galerii zdjęć..

10 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa p. Marka Rzeźniaka. Na 18 obrazach olejnych przewija się motyw polnych strachów na tle wielobarwnych krajobrazów Roztocza. Autor – kolorysta zapoznał obecne na wernisażu dzieci i młodzież z procesem twórczym i sposobem przedstawiania swoich uczuć za pomocą barw i motywów. P. Rzeźniakowi towarzyszyła małżonka, która wprowadziła uczestników wernisażu w tematykę aniołów. Był to przewodni temat do wykonania przez dzieci i młodzież prac w ramach warsztatów plastycznych. Najlepsze prace zostaną wysłane do Krasnegostawu na XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Mój Anioł”. Edycję pod hasłem; Dzień z życia Anioła

Marek Rzeźniak urodził się w 1944 r. w Zamościu, ukończył Zamojskie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w Pracowni Malarstwa prof. Wacława Taranczewskiego w 1969 r. Wieloletni nauczyciel PLSP w Zamościu.

Artysta jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych m.in.

w Galeriach BWA, Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie w 2009 r., Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, 2018 r.

Brał udział w wystawach zbiorowych (Polska, Węgry, Hiszpania, Niemcy) m.in. w V Międzynarodowym Biennale „Sport w Sztuce” w Barcelonie, Festiwalu Malarstwa w Szczecinie, Wschodnim Salonie Sztuki w Lublinie.

P. Marek jest trzykrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od roku 2007 prowadzi autorską galerię sztuki – Galerię Szur we wsi Szur koło Krasnobrodu.

Jego obrazy inspirowane są krajobrazem Roztocza, wydarzeniami społecznymi oraz podróżami. Tak powstały cykle: Strachy, Żywioły, Między niebem a ziemią, Wokół Księżej Góry, Koniec Wielkiej Armii, Ogrody, Katedry.